Jak wybrać i dopasować okulary przeciwsłoneczne męskie?

Okulary przeciwsłoneczne męskie to nieodłączny element letniej garderoby. Doskonale podkreślają styl, a jednocześnie skutecznie chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.  Jak należy jednak je wybrać i kiedy nosić?

Nie każde okulary są takie same

Okulary przeciwsłoneczne męskie to nieodłączny element letniej garderoby

Autor zdjęcia: adifansnet

Zakup okularów przeciwsłonecznych męskich ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla ochrony oczu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się więc właśnie nad funkcją ochronną. Modele okularów, które można znaleźć na różnego rodzaju straganach  są wprawdzie tanie, ale zazwyczaj nie zapewniają oczom należytej ochrony, a wręcz przeciwnie – mogą im nawet zaszkodzić. Należy wybierać okulary z filtrami UV, które chronią przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC oraz posiadają wszystkie stosowne certyfikaty.

Jednak atesty i certyfikaty są często podrabiane przez nierzetelnych producentów. Ceny wysokiej klasy okularów przeciwsłonecznych oscylują od około 80 zł. Najlepiej jest więc zakupu dokonać o u doświadczonego i profesjonalnego optyka. Pomoże on dopasować do indywidualnych potrzeb filtry itd. Lepiej zdecydować na sprawdzony produkt niż podróbkę nawet najlepszego projektanta.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne męskie, zresztą tak samo jak każde inne muszą zostać właściwie dobrane, inaczej będą negatywnie rzutować na wygląd twarzy. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z kształtem własnej twarzy i zobaczyć jakie modele do niej najbardziej pasują. Oczywiście nie zawsze trzeba ufać rafom innym, ale wybrać okulary, które się po prostu podobają.

Równie istotnym elementem jest kolorystyka szkieł i oprawek. Najbardziej uniwersalne są modele czarne, ale latem można pozwolić sobie na nieco więcej koloru.