Płacąc za markę, płacisz za zdrowie – okulary przeciwsłoneczne

Najczęściej latem sięgamy po okulary słoneczne. To one mają dodawać nam wdzięku, ukrywać oczy przed innymi, pozwalać patrzeć pomimo oślepiającego blasku słońca. Okulary przeciwsłoneczne to jednak coś więcej. To jedno z zabezpieczeń przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które docierają do naszych oczu. Oczu, które są głównym zmysłem, gdyż pozwalają nam na odbieranie największej liczby bodźców. Taki zmysł, działający właściwie jedynie przy odpowiedniej ilości światła jest niezwykle delikatny. Dostrzegli to producenci okularów przeciwsłonecznych, którzy zaczęli je wyposażać w różnego rodzaju filtry, m.in. filtr UV.

Dziś na rynku znajdziemy wielu producentów okularów przeciwsłonecznych i różną jakość ich wykonania

Autor zdjęcia: e-magic

Dziś na rynku znajdziemy wielu producentów okularów przeciwsłonecznych i różną jakość ich wykonania. To, że na okularach znajdziemy naklejkę UV lub z innym oznaczeniem nie oznacza, że dane okulary w pełni będą chroniły nas przed szkodliwymi promieniami zawartymi w promieniowaniu słonecznym. Niezwykle ważnym jest, aby spośród szerokiej gamy oferowanych na rynku okularów wybrać te, które rzeczywiście będą chroniły nasz wzrok.

No name

W hipermarketach, w budkach handlowych niejednokrotnie odnajdujemy ciekawie wyglądające okulary przeciwsłoneczne. Bardzo często spoglądamy na cenę, która wydaje się być okazyjnie niska. Wysokość ceny bardzo często wynika z jakości wykonania i użytych materiałów do wyprodukowania okularów. Bardzo rzadko okulary kupowane w hipermarketach, czy też różnego rodzaju kramach są wyposażone w dokładną specyfikację, czy też posiadają certyfikaty. A przecież w przypadku doboru okularów przeciwsłonecznych chodzi o zdrowie naszych oczu.

Okulary markowe

Okulary markowe zdecydowanie przebijają jakością użytych surowców, okulary no name. Dodatkowo niejednokrotnie mamy wgląd do specyfikacji okularów markowych, możemy poznać dokładne informacje o użytych surowcach. Dodatkowo nierzadko markowe okulary posiadają różnego rodzaju certyfikację, która daje nam pewność, że zakupiony produkt rzeczywiście będzie chronił nasz wzrok.

Jeśli chcemy chronić oczy przed szkodliwymi promieniami zawartymi w promieniowaniu słonecznym to musimy wybrać markowe okulary przeciwsłoneczne (takie jak te np.: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html).