Pływanie a okulary

Jest kilka dyscyplin sportowych, które może uprawiać każdy przy zerowych lub minimalnych kosztach. Są to bieganie i pływanie. Początkujący biegacz nie potrzebuje skomplikowanego i złożonego sprzętu. Wystarczą mu dobre buty i bielizna sportowa. Pływak wymaga pełnego stroju kąpielowego. Kłopot mają osoby z wadami wzroku. Nikt nie zabrania im pływać w okularach, jednak jest to bardzo niekomfortowe.

Co mogą nosić pływacy?

Jest kilka dyscyplin sportowych, które może uprawiać każdy przy zerowych lub minimalnych kosztach. Są to bieganie i pływanie

Autor zdjęcia: schwimmen1

Nawet okulary przeciwsłoneczne nie pomogą, gdy pływasz. Pływacy na basenach muszą mieć swoje okularki pływackie, które nie korygują wady wzroku. Ich zadaniem jest ochrona oczu przed chlorowaną wodą. Najpopularniejszym wyjściem są soczewki kontaktowe. Trzeba pamiętać o dwóch zaleceniach:

Nie każde soczewki nadają się do pływania. Na basen zakłada się jednodniowe szkła kontaktowe. Po pływaniu na soczewkach mogą zagnieździć się różne bakterie i wirusy. Są groźne, przy dłuższym noszeniu mogą spowodować nawet utratę wzroku. Nie przecieramy oczu. Wtedy soczewki nie wypadną ani nie przesuną się.

Inną alternatywą są gogle pływackie, do kupienia w każdym lepszym sklepie sportowym. Owe okulary posiadają szkła z odpowiednią mocą korekcyjną.

Czy okulary słoneczne nadają się do pływania?

Nie. Nawet markowe okulary przeciwsłoneczne nie zdziałają cudów. Do pływania na basenie potrzebujemy gogli lub zwykłych okularków pływackich. Nad jeziorem soczewki kontaktowe dają radę. W wodzie słońce nie doskwiera nam tak bardzo jak na lądzie. Jeśli chcemy wybrać letnie okulary przeciwsłoneczne, sklep internetowy z optycznym asortymentem udostępni wszystkie produkty.